ثبت نام

افزایش شدید قیمت دلار در صرافی های ملی؛ نرخ رسمی ارز به ۱۵۶۰۰ تومان رسید!

افزایش شدید قیمت دلار در صرافی های ملی؛ نرخ رسمی ارز به ۱۵۶۰۰ تومان رسید!
ب
بازدیدها: 120

پس از گذشت حدود یک هفته از ورود قیمت دلار به کانال ۱۵ هزار تومان، امروز صرافی‌های دولتی قیمت خرید دلار را ۱۵,۵۰۰ و قیمت فروش را ۱۵,۶۰۰ تومان اعلام کردند. افزایش ۸۰۰ تومانی نرخ رسمی دلار در حالی اتفاق افتاد که نرخ دلار آزاد از هفته گذشته تا مرز ۱۶ هزار تومان پیش رفته بود. قیمت خرید و فروش یورو نیز به تبع افزایش نرخ ارز، در صرافی‌های دولتی به ترتیب ۱۶,۶۰۰ و ۱۶,۷۰۰ تومان اعلام شد.

با افزایش قابل توجه نرخ رسمی، قیمت دلار در بازار آزاد نیز کاهش نسبی را تجربه کرد و به محدوده قیمت‌های خرید و فروش رسمی بازگشت. به گفته فعالان بازار مهمترین دلیل رشد شدید قیمت‌ ارز، تصمیم بازارساز برای کاهش فاصله قیمت در صرافی‌های بانکی و بازار آزاد بوده است؛ چرا که با افزایش این فاصله، امکان خرید دلار به قیمت بانکی و فروش آن در بازار آزاد برای برخی افراد فراهم شده بود.

همانطور که در تحلیل گذشته نیز اشاره شده بود، نمودار قیمت دلار نشان‌دهنده احتمال ثبات نسبی بازار ارز در روزهای آینده است.

ورود شاخص RSI به محدوده اشباع فروش و قرار گرفتن در بالاترین سطح تاریخی چند سال اخیر که نشان‌دهنده هیجانات بالای بازار ارز در روزهای گذشته است، در کنار افزایش قابل توجه نرخ رسمی که ورود جدی بازارساز را به همراه داشته می‌تواند حاکی از تثبیت دلار در کانال فعلی و یا حتی قیمت‌های پایین‌تر در روزهای آینده باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره نمودار

آژانس دیجیتال نمودار ، مجموعه ای متشکل از متخصصین جوان در حوزه خدمات نوین تحت شبکه جهانی است که فعالیت حرفه ای خود را از سال 1390 شروع کرد. رویکرد اصلی این مجموعه به دو بخش تقسیم می شود. بخش اول خدمات دیجیتال از خرید و فروش بیت کوین و سایر آلت کوین ها و همچنین فروش دستگاه و تجهیزات ماینر گرفته تا ارائه خدمات تحت وب مانند طراحی و توسعه سامانه های اینترنتی و سرویس های دیجیتال مارکتینگ. بخش دوم اخبار ، اطلاع رسانی و آموزش در حوزه تکنولوژی بلاکچین و ارزهای دیجیتال است به صورتی که این مجموعه تلاش می کند تا در راستای آگاه سازی قشر علاقمند به این پدیده و ارتقاء کیفیت خدمات گام بردارد.

ارتباط با ما

09127747506 - 02133494755