ثبت نام

بازگشت دلار به کانال ۱۴ هزار تومان!

بازگشت دلار به کانال ۱۴ هزار تومان!
ب
بازدیدها: 99

هفته گذشته نوسانات نرخ ارز به اوج خود رسید و در حالی که به نظر می‌آمد موج هیجانات بازار را از دور منطق خارج ساخته باشد، صرافی‌های دولتی با افزایش ۸۰۰ تومانی قیمت دلار، اختلاف نرخ رسمی و آزاد را به حداقل ممکن رساندند تا بار دیگر شاهد ورود جدی بازارساز باشیم.

امروز قیمت دلار با کاهش ۴.۱ درصدی نسبت به روز کاری گذشته در صرافی‌های دولتی به نرخ خرید و فروش ۱۴,۹۰۰ و ۱۵,۰۰۰ تومان رسید. معاملات دلار در بازار آزاد نیز با کاهش چشمگیر به حدود ۱۴,۸۵۰ تومان بازگشت تا سرانجام آرامش نسبی در بازار ارز حکم‌فرما شود.

رئیس بانک مرکزی نیز اواخر هفته گذشته با اشاره به صحبت‌های اخیر خود در رابطه با موضوع FATF در یادداشتی نوشت:

این روزها برخی نوشته‌ها و مصاحبه‌های من در خصوص FATF مورد استناد افرادی از گرایش‌های مختلف قرار می‌گیرد. در این زمینه ذکر این نکته را ضروری می دانم که بانک مرکزی، نهادی تخصصی و حرفه‌ای است و در مراکز تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری نظارت کارشناسی خود را گفته و بر آن اصرار می‌ورزد.

عبدالناصر همتی با اشاره به سوءاستفاده برخی افراد در بازار ارز نسبت به مسئله FATF نوشت:

در همین راستا طی چند روز گذشته صدها میلیون دلار ارز مورد نیاز واردات مواد اولیه و واسطه‌ای کارخانجات توسط صادرکنندگان در بازار ثانویه عرضه شده است، ولی به هر تقدیر حواشی تصمیم FATF، تلاش سودجویان و سفته‌بازان، نوسانات غیرساختاری و ناپایداری در بازار ارز به وجود آورد. این نوسانات برای بانک مرکزی جدید نیست و براساس تجارب گذشته و برنامه‌هایی که بانک مرکزی بر مبنای سازوکار بازار دارد، نرخ ارز به تدریج به تعادل ساختاری خود منطبق با متغیرهای واقعی اقتصاد کشور بازخواهد گشت.

همانطور که در تحلیل اخیر نیز اشاره شده بود، وجود برخی نشانه‌ها مانند قرار گرفتن شاخص RSI در بالاترین حد تاریخی چند سال گذشته در کنار ورود جدی بازارساز از جمله دلایلی است که می‌تواند آرامش نسبی را در روزها و هفته‌های آینده به بازار ارز برگرداند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره نمودار

آژانس دیجیتال نمودار ، مجموعه ای متشکل از متخصصین جوان در حوزه خدمات نوین تحت شبکه جهانی است که فعالیت حرفه ای خود را از سال 1390 شروع کرد. رویکرد اصلی این مجموعه به دو بخش تقسیم می شود. بخش اول خدمات دیجیتال از خرید و فروش بیت کوین و سایر آلت کوین ها و همچنین فروش دستگاه و تجهیزات ماینر گرفته تا ارائه خدمات تحت وب مانند طراحی و توسعه سامانه های اینترنتی و سرویس های دیجیتال مارکتینگ. بخش دوم اخبار ، اطلاع رسانی و آموزش در حوزه تکنولوژی بلاکچین و ارزهای دیجیتال است به صورتی که این مجموعه تلاش می کند تا در راستای آگاه سازی قشر علاقمند به این پدیده و ارتقاء کیفیت خدمات گام بردارد.

ارتباط با ما

09127747506 - 02133494755