ثبت نام

به‌روزرسانی کاردانو، شلی، بعد از پنج‌ سال توسعه عرضه شد

unnamed

سرانجام شلی (Shelley)، جدیدترین به‌روزرسانی بلاک چین کاردانو، عرضه شد.

به نقل از دیکریپت، بعد از پنج سال توسعه، به‌روزرسانی جدید کاردانو از راه رسید.

امروز، شبکه کاردانو، جدیدترین هاردفورک خود موسوم به شلی را اجرا کرد. درواقع این هاردفورک، به‌روزرسانی بایرون (Byron)، نسخه پیشین شبکه کاردانو است. از جمله ویژگی‌های شلی می‌توان به استخرهای سهام‌گذاری (Stake Pools) و نمایندگی (Delegation) اشاره کرد.

برای سهام‌گذاری در شلی، افراد باید مقادیر زیادی از آدا (ADA)، توکن بومی این شبکه را نگه‌داری کنند. دراین‌صورت، سهام‌گذار برای نقشی که در تأیید تراکنش‌های شبکه ایفا می‌کند، از بخت بیشتری برای کسب پاداش در قالب کوین‌های آدا برخوردار می‌شود. کل این سیستم بر مبنای پروتکل اوروبورس (Ouroboros) پایه‌گذاری شده است که تعیین می‌کند چه کسی باید بلاک بعدی را به بلاک چین کاردانو اضافه کند.
به‌روزرسانی کاردانو، شلی، بعد از پنج‌ سال توسعه عرضه شد
قیمت آدا از ۳۰ ژوئن (۱۰ تیر)

شما نیز می‌توانید استخر سهام‌گذاری اجرا کنید. این استخرها به شما اجازه می‌دهند سکه‌های بقیه کاربران را از طرف آن‌ها سهام‌گذاری کنید. همچنین می‌توانید سکه‌های دیگر کاربران را نمایندگی کنید تا فرد دیگری بتواند آن‌ها را سهام‌گذاری کند. آی‌او‌اچ‌کی (IOHK)، شرکت توسعه‌دهنده بلاک چین کاردانو، در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد که انتظار دارد این شبکه به حدود ۱,۰۰۰ استخر سهام‌گذاری دست یابد. این عدد بر مبنای تعداد آن دسته از استخرهای سهام‌گذاری است که در طول اجرای شبکه آزمایشی این بلاک چین اجرا شد. از زمان راه‌اندازی، ۴۴۴ استخر سهام‌گذاری روی بلاک چین کاردانو عملیاتی شده است.

۲۷ آوریل (۸ اردیبهشت)، اولین بلاک برای شلی روی شبکه آزمایشی زنجیره جدید تأیید شد. درواقع، شبکه آزمایشی مانند یک نسخه بتا از یک بلاک چین است. معمولا بلاک چین‌های شبکه آزمایشی از پول واقعی استفاده نمی‌کنند. بااین‌حال، آی‌او‌اچ‌کی، شبکه آزمایشی شلی را با مشوق‌های مالی اجرا کرد، به این معنی که کاربران برای شرکت در این شبکه آزمایشی، پول دریافت می‌کردند.

از امروز به بعد، این شبکه به عنوان شبکه اصلی در نظر گرفته می‌شود. آپارنا جو (Aparna Jue)، مدیر محصول آی‌او‌اچ‌کی، در بیانیه‌ای اعلام کرد:

این دستاورد مهمی است، اما به این معنا نیست که در این نقطه متوقف می‌شویم. ما به‌دنبال اجرای فازهای ولتر (Voltaire) و گوگن (Goguen) در نقشه مسیر کاردانو هستیم که می‌توانند طی سال جاری، تمهیدات قدرتمندی برای مدیریت شبکه و عملکرد قراردادهای هوشمند به مرحله اجرا بگذارند.

علاوه‌براین، چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، مدیرعامل آی‌او‌اچ‌کی نیز افزود:

سال آینده این موقع، می‌توانیم شاهد اجرای صدها دارایی‌ و اپلیکیشن غیرمتمرکز روی بلاک چین کاردانو باشیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره نمودار

آژانس دیجیتال نمودار ، مجموعه ای متشکل از متخصصین جوان در حوزه خدمات نوین تحت شبکه جهانی است که فعالیت حرفه ای خود را از سال 1390 شروع کرد. رویکرد اصلی این مجموعه به دو بخش تقسیم می شود. بخش اول خدمات دیجیتال از خرید و فروش بیت کوین و سایر آلت کوین ها و همچنین فروش دستگاه و تجهیزات ماینر گرفته تا ارائه خدمات تحت وب مانند طراحی و توسعه سامانه های اینترنتی و سرویس های دیجیتال مارکتینگ. بخش دوم اخبار ، اطلاع رسانی و آموزش در حوزه تکنولوژی بلاکچین و ارزهای دیجیتال است به صورتی که این مجموعه تلاش می کند تا در راستای آگاه سازی قشر علاقمند به این پدیده و ارتقاء کیفیت خدمات گام بردارد.

ارتباط با ما

09127747506 - 02133494755