ثبت نام

تحلیل‌گر مطرح مدعی شد رسیدن قیمت بیت کوین به ۲۰,۰۰۰ دلار «تقلبی» بوده است

بیت کوین
ب
بازدیدها: 152

یک تحلیل‌گر برجسته ارزهای دیجیتال معتقد است که بیشترین قیمت تاریخ بیت کوین، به خاطر دست‌کاری قیمت بوده و رقم ۲۰,۰۰۰ دلار که در دسامبر ۲۰۱۷ (آذر ۹۶) به ثبت رسید، تقلبی بوده است.

به گزارش کوین تلگراف، تیموتی پترسون (Timothy Peterson)‌، از گروه مشاوران کین آیلند (Cane Island)، این ادعا را مطرح کرده است. وی در توییتی که در ۱۱ ژوئن (۲۲ خرداد) منتشر کرد،‌ اظهار داشت که ۷ سال طول کشید تا مردم بفهمند که اوج قیمتی سال ۲۰۱۳، به خاطر دست‌کاری قیمتی بوده است. استنادِ پترسون به حکم اخیر دادگاهی در ژاپن اشاره کرد که که داده‌های مربوط به اتهامات عنوان‌شده علیه مدیرعامل سابق صرافی ام‌تی گاکس، مارک کارپلز (Mark Karpeles) را تایید می‌کند.

او در ادامه با مطرح کردن این سوال که «چه مدت طول خواهد کشید تا مردم متوجه شوند اوج قیمتی در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹ هم دست‌کاری بوده است؟» ادعا کرد که قیمت ۲۰‌,۰۰۰ دلاری بیت کوین هم تقلبی بوده است.

بنابراین، آیا همه ما با یک توهم گسترده روبه‌رو بودیم؟ پترسون یک توهم توطئه نیم‌پخته را ارائه نمی‌دهد و منظور او این نیست که اوج قیمتی اتفاق نیفتاده است. او صرفا ادعا می‌کند که این اوج قیمتی حاصل یک دست‌کاری بوده است.

وقتی از او سوال شد که یک اوج قیمتی «واقعی» در ذهن او چه تعریفی دارد، پاسخ داد که این مربوط به ذهنیت او نیست، بلکه مربوط به دید محاسباتی و ریاضیاتی اوست. وی در ادامه افزود:

اوج قیمتی تنها در صورتی معتبر است که توسط عوامل بنیادی مانند آدرس‌های فعال، نرخ هش و تعداد تراکنش‌ها تایید شود. در غیر این صورت، این قیمت پایدار نخواهد بود.

او نتیجه می‌گیرد که تفاوت قیمت با اصول بنیادین، یک دست‌کاری حیله‌گرانه در قیمت است. پترسون از اظهارات اخیر خود که قیمت فعلی بیت کوین را با روند صعودی سال ۲۰۱۳ مقایسه کرده است، دفاع می‌کند. روند صعودی فعلی بیت کوین ممکن است قیمت را تا ۷۵,۰۰۰ دلار بالا ببرد.

با این حال، پترسون ادعاهای مبنی بر پیش‌بینی چنین افزایش قیمتی را رد کرد. او این سوال ساده را مطرح می‌کند که آیا تاریخ خود را تکرار خواهد کرد؟

اخیرا پترسون پیش‌بینی کرده بود که براساس تعداد کاربرانِ روبه افزایشِ بیت کوین، قیمت این ارز تا سال ۲۰۲۷ به یک میلیون دلار خواهد رسید. او ادعا می‌کند که این رقم، صرفا از محاسبات ریاضی گرفته شده است. بنابراین، احتمالا با تعریف خود وی از اوج قیمتی بیت کوین، سازگار است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره نمودار

آژانس دیجیتال نمودار ، مجموعه ای متشکل از متخصصین جوان در حوزه خدمات نوین تحت شبکه جهانی است که فعالیت حرفه ای خود را از سال 1397 شروع کرد. رویکرد اصلی این مجموعه به دو بخش تقسیم می شود. بخش اول خدمات دیجیتال از خرید و فروش بیت کوین و سایر آلت کوین ها و همچنین فروش دستگاه و تجهیزات ماینر گرفته تا ارائه خدمات تحت وب مانند طراحی و توسعه سامانه های اینترنتی و سرویس های دیجیتال مارکتینگ. بخش دوم اخبار ، اطلاع رسانی و آموزش در حوزه تکنولوژی بلاکچین و ارزهای دیجیتال است به صورتی که این مجموعه تلاش می کند تا در راستای آگاه سازی قشر علاقمند به این پدیده و ارتقاء کیفیت خدمات گام بردارد.

ارتباط با ما

09127747506 - 02133494755