ثبت نام

دلایلی برای اینکه ثابت کند بیت کوین مشکلی برای انرژی و محیط زیست نیست، بلکه راه‌حل است

دلایلی برای اینکه ثابت کند بیت کوین مشکلی برای انرژی و محیط زیست نیست، بلکه راه‌حل است

منتقدان بیت کوین از آن به عنوان یک تهدید برای محیط‌زیست و تامین انرژی جهان یاد می‌کنند چراکه استخراج این ارز دیجیتال نیازمند مصرف برق زیادی است. با این حال اینفوگرافیک زیر نشان می‌دهد که بیت کوین نه تنها تهدیدی برای مشکل انرژی جهان نیست بلکه راه‌حل است.

۱. استخراج بیت کوین با انرژی خورشیدی

انرژی دریافتی کره زمین از خورشید در هر روز، معادل نیاز یکساله تمام انسان‌هاست. با استفاده از مزارع استخراج متمرکز و فتوولتائیک می‌توان از این انرژی بی‌پایان بهره گرفت.

در حال حاضر که نمی‌توان انرژی گرمایی خورشید را ذخیره کرد، استخراج بیت کوین یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از هدررفت این انرژی است. این موضوع می‌تواند مشکل کمبود انرژی و توزیع نامناسب آن در جاهایی که پیک مصرف وجود دارد را حل کند.

۲. استخراج بیت کوین با انرژی باد

انسان‌ها برای قرن‌ها تلاش کرده‌اند که به نوعی انرژی باد را به کنترل خود درآورند تا از آن برای دریانوردی و آسیاب کردن گندم استفاده کنند.

از آنجایی که هنوز هیچ روش موثری بـرای ذخیره‌سازی انرژی باد کشف نشده است، استخراج بیت کوین راه‌حلی برای جلوگیری از هدررفت این انرژی است. توربین‌های بادی هزینه بسیار زیادی دارند که فقط فعالیت سودآوری مثل ماینینگ می‌تواند ساخت آن‌ها به خوبی توجیه کند.

۳. استخراج بیت کوین با انرژی آب

در قرن‌های گذشته انسان‌ها با آبیاری با استفاده از چرخ آبی، از انرژی آب‌های روان استفاده می‌کردند. در حال حاضر، ما با استفاده از سدها، و انرژی پتانسیلی که با بالا رفتن ارتفاع آب در سد پدید می‌آید، از این انرژی استفاده می‌کنیم.

استخراج بیت کوین با استفاده از انرژی آب می‌تواند یکی از روش‌های پایدار برای بهره‌برداری از انرژی آب‌های روان باشد. کشورهایی که ارتفاع آن‌ها از سطح آب‌های آزاد بالاتر است و بارندگی بالایی دارند، در حال حاضر شروع به استفاده از مازاد انرژی آب برای استخراج بیت کوین کرده‌اند.

۴. استخراج بیت کوین با استفاده انرژی مشعل‌سوزی

وقتی نفت از زمین استخراج می‌شود، گاز طبیعی نیز به عنوان محصول جانبی با آن همراه است. جداسازی این گاز از نفت و فروش آن مقرون به صرفه نیست، به همین خاطر سوزانده می‌شود. به این پدیده «مشعل‌سوزی» گفته می‌شود.

کشورهایی مانند کانادا، استخراج بیت کوین با استفاده از مشعل‌سوزی را آغاز کرده‌اند. با این روش می‌توان از گازی که با هیچ روش دیگری نمی‌توان آن را ذخیره کرد، کسب درآمد کرد و به این ترتیب قیمت نهایی تولید سوخت برای پالایشگاه‌ها پایین می‌آید.

۵. استخراج بیت کوین با استفاده انرژی زمین‌گرمایی

در مکان‌هایی از زمین که فعالیت آتشفشانی زیاد است، می‌توان با استفاده از انرژی زمین‌گرمایی، الکتریسیته تولید کرد. در ایسلند ۲۸ درصد از نیاز کشور به برق با استفاده از انرژی زمین‌گرمایی تامین می‌شود.

ماینینگ بیت کوین با استفاده از انرژی زمین‌گرمایی باعث می‌شود که از هدررفت انرژی نهفته در بطن زمین جلوگیری شود. این کار نه تنها به محیط‌زیست آسیب نمی‌رساند بلکه با تولید ارزش باعث استفاده بیشتر از این نعمت فوق‌العاده می‌شود.

۶. گرم کردن منازل با استفاده از ماینینگ بیت کوین

استخراج بیت کوین به دلیل توان محاسباتی بسیار زیادی که صرف می‌کند، گرمای نسبتاً پایداری تولید می‌کند. می‌توان به جای صرف هزینه برای تامین گرمای موردنیاز منازل در فصل سرما، از دستگاه‌های استخراج برای این کار استفاده کرد.

می‌توان با روش‌ها نوآورانه از این دستگاه‌ها برای گرم کردن منازل، مدارس، گلخانه‌ها و ادارات استفاده کرد و از هدررفت انرژی گرمایی حاصل از استخراج بیت کوین جلوگیری کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره نمودار

آژانس دیجیتال نمودار ، مجموعه ای متشکل از متخصصین جوان در حوزه خدمات نوین تحت شبکه جهانی است که فعالیت حرفه ای خود را از سال 1390 شروع کرد. رویکرد اصلی این مجموعه به دو بخش تقسیم می شود. بخش اول خدمات دیجیتال از خرید و فروش بیت کوین و سایر آلت کوین ها و همچنین فروش دستگاه و تجهیزات ماینر گرفته تا ارائه خدمات تحت وب مانند طراحی و توسعه سامانه های اینترنتی و سرویس های دیجیتال مارکتینگ. بخش دوم اخبار ، اطلاع رسانی و آموزش در حوزه تکنولوژی بلاکچین و ارزهای دیجیتال است به صورتی که این مجموعه تلاش می کند تا در راستای آگاه سازی قشر علاقمند به این پدیده و ارتقاء کیفیت خدمات گام بردارد.

ارتباط با ما

09127747506 - 02133494755