ثبت نام

قیمت دلار به کانال ۱۵۰۰۰ تومان وارد شد؛ تفاوت قیمت نرخ رسمی و آزاد هزار تومان شد

قیمت دلار به کانال ۱۵۰۰۰ تومان وارد شد؛ تفاوت قیمت نرخ رسمی و آزاد هزار تومان شد
ب
بازدیدها: 112

روز گذشته بازار ارز و سکه شاهد جهش قیمت‌ها و نوسان شدیدی بود که نظیر آن در سال گذشته کم‌سابقه به شمار می‌رفت. سکه تمام بهار برای اولین بار وارد کانال ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان شد و دلار نیز برای بار نخست پس از اردیبهشت امسال در بازار آزاد به حدود ۱۵,۶۰۰ تومان رسید.

قیمت دلار در فضای هیجانی معاملات روز گذشته که به سقف ۱۵,۹۰۰ تومان نیز رسیده بود، هم‌اکنون در صرافی‌های بانکی با افزایش ۲۴۰ تومانی نسبت به روز اخیر برای نرخ خرید و فروش به ترتیب ۱۴,۶۵۰ و ۱۴,۷۵۰ تومان تعیین شده است. همچنین خرید و فروش دلار آزاد نیز در حدود قیمت ۱۵,۵۵۰ تومان در جریان است.

به نقل از دنیای اقتصاد، فعالان بازار ارز و سکه درباره رفتار هیجانی معامله‌گران در روز گذشته اتفاق نظر ندارند. به عقیده گروه بیشتری از معامله‌گران، قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF، موجب رشد خریدها در بازار شده و از آن سو، عده کمی حاضر به فروش ارز و سکه بودند؛‌ دسته دیگری معتقد بودند که ورود ویروس کرونا به ایران و افزایش تلفات آن، فضای بازارها را نیز تحت تاثیر قرار داده است. عده‌ای باور داشتند، با ورود این ویروس و بسته شدن مرزها، جابه‌جایی اسکناس دلار دشوار شده و همین عامل انتظار معامله‌گران بزرگ را تحت تاثیر قرار داده است.

به عقیده این عده از معامله‌گران، طلا از ایران خارج و به جای آن دلار از کشورهای همسایه وارد می‌شد. ولی در شرایط جدید، ‌این اتفاق سخت‌تر شده است. با این حال،‌ گروه دیگری باور داشتند،‌ دلار از ایران قبل‌تر خارج می‌شده است و تحت تاثیر کرونا، اتفاقا خروج این ارز محدودتر شده است. این عده تاکید داشتند، رشد قیمتی تحت تاثیر جو روانی مبنی بر بازگشت ایران به لیست سیاه FATF صورت گرفته است. در این میان، افزایش نرخ حواله درهم و ضرر خالی‌فروشان ارزی از دیگر عوامل رشد دلار ذکر شده است.

رفتار بازارساز نیز روز گذشته قابل توجه بود. قیمت‌ها با فاصله چند درصدی نسبت به روز قبل باز شدند. در واکنش به این اتفاق،‌ صرافی‌های دولتی نیز در همان ابتدای روز قیمت را افزایش دادند. در ابتدا این صرافی‌ها با افزایش ۲۸۰ تومانی قیمت دلار را ۱۴,۴۸۰ تومان اعلام کرده و سپس حدود ساعت ۱۱ صبح، قیمت را ۵۰ تومان دیگر بالا بردند و به عدد ۱۴ هزار و ۵۳۰ تومان رساندند. افزایش ۳۳۰ تومانی دلار در ادامه روز بدون توجه به رفتار نرخ آزاد بود که در آن قیمت دلار تا نزدیکی مرز ۱۶,۰۰۰ تومان رسیده بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره نمودار

آژانس دیجیتال نمودار ، مجموعه ای متشکل از متخصصین جوان در حوزه خدمات نوین تحت شبکه جهانی است که فعالیت حرفه ای خود را از سال 1390 شروع کرد. رویکرد اصلی این مجموعه به دو بخش تقسیم می شود. بخش اول خدمات دیجیتال از خرید و فروش بیت کوین و سایر آلت کوین ها و همچنین فروش دستگاه و تجهیزات ماینر گرفته تا ارائه خدمات تحت وب مانند طراحی و توسعه سامانه های اینترنتی و سرویس های دیجیتال مارکتینگ. بخش دوم اخبار ، اطلاع رسانی و آموزش در حوزه تکنولوژی بلاکچین و ارزهای دیجیتال است به صورتی که این مجموعه تلاش می کند تا در راستای آگاه سازی قشر علاقمند به این پدیده و ارتقاء کیفیت خدمات گام بردارد.

ارتباط با ما

09127747506 - 02133494755