ثبت نام

لیکوئید شدن ۱۹۰ میلیون دلار در بیت مکس!

لیکوئید شدن ۱۹۰ میلیون دلار در بیت مکس!

بازارهای ارزهای دیجیتال دیروز و امروز در شوک افت سنگین و سراسیمه قیمت تمامی ارزهای دیجیتال بود. این موضوع باعث شد بیش از ۱۹۰ میلیون دلار از دارایی‌های معامله‌گران در صرافی شناخته‌شده بیت‌مکس (BitMEX)، که در موقعیت خرید (لانگ) یا فروش (شورت) بودند، لیکوئید شود.

به گزارش کوین دسک، حدود ۶.۱ میلیون دلار موقعیت فروش و ۱۹۰ میلیون دلار موقعیت خرید در صرافی بیت مکس لیکوئید شده است. در واقع ارزش مجموع بیت کوین‌های لیکوئید شده در موقعیت‌های شورت و لانگ به بیش از ۱۹۶ میلیون دلار می‌رسد.

روز گذشته (۷ اسفند) حدودا از ساعت ۱۷:۳۰ به وقت تهران قیمت بیت کوین از ۹,۰۰۰ دلار پایین‌تر آمد. حدود یک ساعت بعد، بیشترین حجم از لیکوئید شدن در سال جدید میلادی در صرافی بیت‌مکس اتفاق افتاد که بیش از ۱۰۰ میلیون دلار در ۲۴ ساعت بود.

این روند نزولی در بازار مشتقات (بازارهایی نظیر قراردادهای آتی) بعد از آن اتفاق افتاد که در بازار آنی معاملات بیت کوین، قیمت این ارز دیجیتال با سقوطی بیش از ۶ درصد به کمتر از ۸,۶۷۵ دلار رسید.

در بحبوحه تنش‌های مربوط به کروناویروس جدید، بازارهای سنتی نیز با سقوط نسبتا شدیدی مواجه هستند. شاخص‌های اصلی مانند S&P500 و شاخص صنعتی داوجونز با سقوط ۷ درصدی، هفته آشفته‌ای را پشت سر گذاشتند.

این شوک در قیمت بیت کوین آب سردی بر این ایده بود که بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در دوران سقوط بازار سهام می‌توانند به عنوان محل امنی برای ذخیره ارزش دارایی باشند.

لوک مارتین (Luke Martin) پژوهش‌گر ارزهای دیجیتال در توییتی در این مورد نوشت:

بیت کوین با سایر انواع دارایی‌ها هم‌بستگی ندارد. اگر بازار سهام سقوط کند، الزما به معنای سقوط قیمت بیت کوین نخواهد بود و یا اگر قیمت انس جهانی بالا برود، الزاماً قیمت بیت کوین هم‌پای آن بالا نخواهد رفت.

علاوه بر این، حجم قراردادهای اختیار در صرافی اوککس (OKEx)، که یکی دیگر از صرافی‌های مربوط به مشتقات ارزهای دیجیتال است، به بیش‌ترین حجم اسمی در تاریخ خود و به بیش از ۱۵ میلیون دلار رسید.

حجم اسمی، ارزش دارایی است که در بازار مشتقات معامله می‌شود. این حجم می‌تواند معادل ارزش کل یک موقعیت (پوزیشن)، یا میزان ارزشی که در کنترل یک موقعیت است و یا یک مبلغ موردتوافق در یک قرارداد باشد.

به طور کلی، هنگامی که مقدار زیادی از حجم اسمی در یک روند نزولی وجود دارد، نشان‌دهنده نزولی بودن بازار است.

اکنون معامله‌گران باید به قیمت ۸,۷۷۳ دلار توجه داشته باشند که از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه (MA-200) به دست آمده است. اگر این حمایت عمل نکند، احتمال ریزش قیمت بیشتری در هفته‌های پیش‌رو وجود دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آژانس دیجیتال نمودار

آژانس دیجیتال نمودار ، مجموعه ای متشکل از متخصصین جوان در حوزه خدمات نوین تحت شبکه جهانی است که فعالیت حرفه ای خود را از سال 1397 شروع کرد. رویکرد اصلی این مجموعه به دو بخش تقسیم می شود. بخش اول خدمات دیجیتال از خرید و فروش بیت کوین و سایر آلت کوین ها و همچنین فروش دستگاه و تجهیزات ماینر گرفته تا ارائه خدمات تحت وب مانند طراحی و توسعه سامانه های اینترنتی و سرویس های دیجیتال مارکتینگ. بخش دوم اخبار ، اطلاع رسانی و آموزش در حوزه تکنولوژی بلاکچین و ارزهای دیجیتال است به صورتی که این مجموعه تلاش می کند تا در راستای آگاه سازی قشر علاقمند به این پدیده و ارتقاء کیفیت خدمات گام بردارد. این مجموعه با مدیریت آقای مهندس تابش به فعالیت می پردازد.