ثبت نام

همتی:اجازه ادامه تلاطم در بازار ارز را نمی‌دهیم؛امروز نرخ رسمی دلار به ۱۴۲۰۰ تومان رسید

همتی:اجازه ادامه تلاطم در بازار ارز را نمی‌دهیم؛امروز نرخ رسمی دلار به ۱۴۲۰۰ تومان رسید
ب
بازدیدها: 111

قیمت رسمی دلار امروز ۲۹ بهمن، با افزایش ۲۵۰ تومان نسبت به روز گذشته وارد کانال ۱۴ هزار تومان شد و برای نرخ خرید و فروش به ترتیب ۱۴,۱۰۰ و ۱۴,۲۰۰ تومان اعلام شد. یورو نیز با افزایش قابل توجهی نسبت به روز گذشته در صرافی‌های بانکی به ترتیب ۱۵۳۰۰ و ۱۵۴۰۰ تومان خریده و فروخته می‌شود. معاملات دلار در بازار آزاد نیز هم‌اکنون در محدوده ۱۴,۳۵۰ تومان انجام می‌شود.

پیرامون نوسان نرخ ارز در هفته‌های اخیر، عبدالناصر همتی رئیس بانک مرکزی در حاشیه ششمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی با موضوع نظام بانکی در خدمت تولید، ضمن تاکید بر این که اجازه ادامه تلاطم در بازار ارز را نمی‌دهیم، گفت:

بخشی از این التهاب و نوسان به موضوع FATF برمی‌گردد اما همانطور که قبلا گفتم تصمیمات مربوط به این اجلاس تاثیر معناداری در بازار ارز نخواهد داشت. نوسانات کنونی بازار ارز توسط گروهی انجام شده که سعی می‌کنند موضوع اجلاس آتی FATF را بهانه قرار دهند.

رئیس بانک مرکزی با اشاره به اینکه نباید به شکسته شدن مقاومت روانی ۱۴ هزار تومان اعتنا کرد، تصریح کرد که در یک سال گذشته سه بار این سد شکسته شده و با مدیریت بانک مرکزی بار دیگر تعادل به بازار بازگشته است.

همتی با بیان اینکه مردم در صورت ورود به بازار ارز با ریسک‌های آن را نیز بپذیرند، به نتیجه احتمالی اجلاس FATF در روابط تجاری ایران اشاره کرد:

اینکه طرف‌های تجاری ما چه واکنشی نسبت به این موضوع نشان دهند هنوز مشخص نیست البته احتمالاتی مانند ورود ایران به لیست سیاه وجود دارد که قوی‌تر از این احتمال خودداری کشورها از ورود به این مسیر است.

رئیس بانک مرکزی با پیش‌بینی اینکه تورم سال آینده کمتر از ۲۰ درصد خواهد بود، گفت:

آمار ما نشان می‌دهد که رشد نقدینگی ۲۸ درصد بوده و این رشد تا پایان بهمن ماه نیز در همین حدود باقی خواهد ماند. ضمن اینکه نباید فراموش کنیم که میانگین رشد نقدینگی در ۵۰ سال گذشته حدود ۲۵ درصد بوده است. بانک مرکزی چند میلیارد دلار ارز خریداری کرده که بخشی از افزایش نقدینگی مربوط به این موضوع می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره نمودار

آژانس دیجیتال نمودار ، مجموعه ای متشکل از متخصصین جوان در حوزه خدمات نوین تحت شبکه جهانی است که فعالیت حرفه ای خود را از سال 1390 شروع کرد. رویکرد اصلی این مجموعه به دو بخش تقسیم می شود. بخش اول خدمات دیجیتال از خرید و فروش بیت کوین و سایر آلت کوین ها و همچنین فروش دستگاه و تجهیزات ماینر گرفته تا ارائه خدمات تحت وب مانند طراحی و توسعه سامانه های اینترنتی و سرویس های دیجیتال مارکتینگ. بخش دوم اخبار ، اطلاع رسانی و آموزش در حوزه تکنولوژی بلاکچین و ارزهای دیجیتال است به صورتی که این مجموعه تلاش می کند تا در راستای آگاه سازی قشر علاقمند به این پدیده و ارتقاء کیفیت خدمات گام بردارد.

ارتباط با ما

09127747506 - 02133494755