ثبت نام

ترون TRX

ترون یک پلتفرم نرم افزاری غیر متمرکزاست که بر اساس فناوری بلاک چین و فناوری دفتر کل توزیع شده ایجاد شده است. ایده اصلی شبکه ترون به عنوان بنیاد ترون (Tron Foundation) توسط جاستین سان (Justin Sun) در سال 2017 مطرح شد و هدف آن بوجود آوردن یک شبکه جهانی به اشتراک گذاری مطالب در حوزه بازی و سرگرمی می باشد که سبب شکل گیری بستری امن و رایگان برای رسانه های دیجیتالی می شود و واسطه ها و اشخاص ثالث را ازبین می برد. ترون برای کاربران و تولید کنندگان محتوا این امکان را فراهم می کند که به ‌صورت مستقیم و بدون واسطه به مشتریان خود دسترسی داشته باشند و محتوای خود را توزیع کنند.

شبکه بلاک چین ترون به شکلی طراحی شده است که محتوا از طریق تکنولوژی P2P به اشتراک گذاشته می‌شود و عملا واسطه میان تولید کنندگان محتوا و کاربران حذف می‌شود. امروزه شبکه های اجتماعی پر طرفداری همچون یوتیوب، اینستاگرام، آی‌تونز و … بصورت متمرکز عمل می کنند که این ماهیت متمرکز باعث می‌شود تولیدکنندگان محتوا نتوانند قدرت چندانی داشته باشند. در عوض شبکه ترون این قابلیت را ایجاد کرده است که تولیدکننده گان مطالب دیجیتالی کنترل کاملی بر مطالب خود و‌ توزیع آن‌ها داشته باشند. بدین صورت که وقتی کاربری مطالبش را منتشر می کند، برای همیشه به عنوان صاحب اصلی آن محتوا به حساب می آید.

در این میان با حذف طرفین ثالث نظیر گوگل پلی، آمازون و نتفلیکس، پدید آورندگان مطالب می توانند محتوای خود را مدیریت کنند و از هزینه هایی که از سوی شرکت های واسط به آن ها تحمیل می شود رها شوند. این امر سبب می شود که مطالب مفید و با کیفیت تری تولید شود و تولیدکنندگان آن درآمد بالایی از کاربران و مخاطبان خود بدست آورند.

درحال حاضر سخت بودن یادگیری زبان های برنامه نویسی بلاک چین یکی از موانع بزرگ بر سر راه گسترش فناوری بلاک چین محسوب می شود. البته ترون برای رفع این مشکل راهکاری ارائه کرده است. ترون قصد دارد تا امکان غیر متمرکز سازی پلتفرم‌های کنونی و ایجاد نرم افزارهای توزیع‌شده را تسهیل ببخشد. به همین منظور تعداد زیادی از نرم افزارهای غیرمتمرکز (Dapp) جهت پیاده سازی بر روی شبکه ترون طراحی شده‌اند که می‌توانند از ساختار مستقیم و همتا به همتای این شبکه استفاده کنند.


درباره نمودار

آژانس دیجیتال نمودار ، مجموعه ای متشکل از متخصصین جوان در حوزه خدمات نوین تحت شبکه جهانی است که فعالیت حرفه ای خود را از سال 1390 شروع کرد. رویکرد اصلی این مجموعه به دو بخش تقسیم می شود. بخش اول خدمات دیجیتال از خرید و فروش بیت کوین و سایر آلت کوین ها و همچنین فروش دستگاه و تجهیزات ماینر گرفته تا ارائه خدمات تحت وب مانند طراحی و توسعه سامانه های اینترنتی و سرویس های دیجیتال مارکتینگ. بخش دوم اخبار ، اطلاع رسانی و آموزش در حوزه تکنولوژی بلاکچین و ارزهای دیجیتال است به صورتی که این مجموعه تلاش می کند تا در راستای آگاه سازی قشر علاقمند به این پدیده و ارتقاء کیفیت خدمات گام بردارد.

ارتباط با ما

09127747506 - 02133494755